Zad lzhitelen kasov aparat na obshha suma

Ние управляваме магазина, в който оборотът се записва чрез касов апарат. Много често клиентите искат да плащат за закупените стоки в чуждестранна валута, обикновено в евро. Допълнително ли е записът за финансовата сума в друга валута?

В контакт с чл. 111 ал. 3а, т. 1 от ЗДДС, водене на касови апарати, данъкоплатците по ДДС са длъжни да извършват разпечатване на фискална разписка или фактура за всяка продажба, както и да управляват отпечатания документ на клиента.

В § 10, ал. 1, т. 14 от наредбата относно техническите условия, подобно на чл. 8, ал. 1, т. 14 от наредбата за касовите апарати, която има информация, която трябва да бъде на фискалната сметка, трябва задължително да означава валутата, в която се записва продажбата, поне за цялата брутна сума на продажбите.

Основните критерии и технически условия, на които трябва да отговарят касовите апарати, се записват в глава 2 от регламента относно техническите условия.

Ето защо, в съзнанието на § 14, ал. 1 от тази наредба, програмата за продажба в интерес следва да бъде, inter alia, функция: дава възможност на данъкоплатеца да промени името на валутата, в която е регистрирана продажбата, т.е. неговата абревиатура, и да програмира дадената промяна предварително, като въведе времето и часа на промяната; записване на датата и часа на започване на водене на отчетност на продажбите в различна валута във фискална осведоменост и допълнително преобразуване на сумата от брутната сума на продажбите в далечни валути, резултатът от изчислението заедно с разходите и плащането се вписва във фискалната разписка след фискалното лого с посочване на валутите ; преобразуването трябва да бъде направено с точност не по-малко от шест знака след десетичната запетая, а ефектът на преобразуване трябва да се закръгли до втория десетичен знак.

Специално използвани за маркиране на съкращенията на имената на чуждестранни валути са маркировки, използвани от полската Банка на Полша.

По този начин, ако данъкоплатецът има за цел да продаде материали за положението на потребителите, които плащат стойност в чуждестранна валута, така че по принцип трябва да има фискален касов апарат, подредени в зависимост, която ще даде обмен на валутния курс.

От ситуацията, която е определена в случая, може да се заключи, че плащането за закупените стоки се предоставя в евро, когато стойността на договорите ще бъде дадена в злоти. Регламентите, които казват, че ДДС не регулират въпроса какъв валутен курс трябва да приемем, за да конвертираме размера на злотата в евро.